top of page

כל הסיבות למה חשוב לקחת מעצב פנים

רכשתם בשעה טובה נכס ואתם עומדים בפני החלטה כיצד ניתן לשדרג אותו באופן הטוב ביותר. בין אם מדובר על דירה ישנה או דירה הנרכשת מקבלן בפרויקט חדש, בית פרטי חדש הנבנה מהיסודות או בית קיים שרק עובר מתיחת פנים. עם ראייה עיצובית כוללת ורחבה של מעצב פנים, הידע והניסיון של מעצב פנים, הכרות מעצב הפנים עם החומרים החדשים והטכנולוגיות החדשות בתחום הבניה ניתן להגיע לתוצאה יפה ולשדרג באופן משמעותי את הנכס.

מניתי לפניכם את הסיבות העיקריות למה חשוב לקחת מעצב פנים בכל פרויקט של שדרוג נכס למגורים:

 

כדי לגרום לזה לקרות – כמה פעמים כבר רציתם להתחיל, התלבטתם ולא היה לכם כוח וחשק וזמן להתעסקות הזו? כשלוקחים מעצב פנים אתם לוקחים סוג של "מנהל פרויקט". מישהו שמכוון כולו לגרום לזה להתחיל ולהסתיים בלוחות זמנים ובתקציב שתגדירו. מעצב פנים ילווה אתכם יד ביד בכל הדרך הפתלתלה שבאמצע. מעצב פנים יסייע לכם להגשים את החזון והחלום שמצטייר בראשכם ושלא תמיד תוכלו להפיק בעצמכם.

 

סוף שיפוץ בתכנון (חכם) תחילה ! – לא רצים להיכנס לשיפוץ או בניה חדשה לפני שיודעים בדיוק מה רוצים שתהיה התוצאה הסופית. לפני שיש שרטוטים מדויקים, הצעות מחיר מקבלנים ואנשי מקצוע המבוססים על כתב כמויות ותוכניות הריסה, חשמל ואינסטלציה, שיכין עבורכם מעצב פנים – לא מתחילים את הביצוע! התפקיד החשוב של מעצב פנים הוא לשאול אתכם השאלות הנכונות ולהבין את הרצונות והצרכים, שלכם לפני שניגשים לשולחן העבודה להכנת תוכניות העבודה. אין תחליף להיכרות של מעצב פנים עם הצרכים של הלקוחות, ההבנה של מה אמור לקרות בחלל ולמה כל חדר משמש.

 

כי חייבים מישהו שיפתור בעיות – מעצב פנים ידע כיצד לפתור אתגרים ובעיות בחלל הבית. הוא יודע כיצד להתמודד עם החלל המוגבל בבית ולנצל אותו באופן מקסימאלי. מעצב פנים ידע איך להפוך את האילוץ (כגון עמוד או קיר תומך שלא ניתן להזיזו) לפתרון עיצובי מעניין ויוצא דופן. מעצב פנים טוב יהיה זמין בתהליך השיפוץ וייתן מענה בשטח בזמן אמת לנושאים בלתי מתוכננים שצצו תוך כדי עבודה.

 

לחסוך זמן וכסף –  נכון, זה נשמע פרדוקס אך מעצב פנים טוב חוסך בתהליך השדרוג את עלותו וברוב המקרים אף מעבר לכך. מעצב פנים טוב יקפיד שלא יבוצעו טעויות בתכנון וימליץ לכם על בעלי מקצוע אמינים ומקצועיים לביצועם. מעצב פנים יסייע בתכנון התקציבי של הפרויקט, כך שתמחור העלויות יהיה מדויק ככל שניתן למציאות, ישאיר אתכם עם רגליים על הקרקע בנוגע לרשימת הדרישות שלכם מול התקציב הנתון שיש ברשותכם ויסייע לכם להחליט היכן נכון להשקיע משאבים והיכן לא. מעצב פנים טוב יחסוך לכם הרבה התרוצצויות בין חנויות העיצוב השונות ורכישות לא רלוונטיות וכמובן יסייע בקבלת הנחות במגוון של חנויות עמם הוא עובד באופן שוטף, ושלהן אינטרס שיביא אליהם עוד ועוד לקוחות מרוצים.  בחנויות ובאולמות התצוגה אלו, אנשי המקצוע אינם משוללי אינטרסים כך שגם הייעוץ שלהם מוטה מעמלות שיקבלו על העסקה. לכן חשוב להגיע עם מעצב פנים, שיסייע לכם בסינון המידע הרב שמקבלים מיועצי מכירות אלו. מעצב פנים ידע כיצד למקסם את עיצוב הפנים בתקציב הנתון תוך שאיפה להגיע לפתרון העיצובי הטוב ביותר במסגרתו. כתב הכמויות, שמעצב פנים יכין עבורכם, יסייע לכם לחסוך ככל האפשר ולתכנן תקציב והוצאות בצורה החכמה ביותר. מעצב פנים יחסוך לכם טעויות שאתם עלולים לעשות באופן עצמאי אם תיקחו את תכנון הפרויקט לידיכם, טעויות שעלולות לעלות לכם יותר ממה שחשבתם.

 

איך זה יראה בסוף - מעצב פנים מסתכל על הבית או הדירה בכללותם. כל שינוי שמבוצע נלקח בראייה כוללת של איך הוא משתלב עם שאר האלמנטים שבחלל. מעצב פנים בעל יכולת לראות מראש איך ייראו כלל הבחירות אחרי שייושמו בשטח. האריח שבחרתם אולי יפה בפני עצמו אבל אם מרצפים איתו שטח גדול יתכן והוא מייצר רעש בעיניים. האם חיפוי הקיר מתאים לשיש ולארונות שבחרתם. האם חלוקת החלל החדשה אותה אנו מתכננים באמת תעבוד בפועל ולא יהיו כשלים בתפוקדה (למשל, אנו חושבים להעביר את המטבח למקום אחר בדירה. האם מהמקום החדש תהיה גישה לקו ניקוז המים מבלי שגישה זו תהווה עלות גבוה למימושה?). תפקידו של מעצב פנים הוא לייצר הרמוניה עיצובית וייחודית במיוחד בשבילכם. מעצב פנים לא שם בראש שיקוליו אך ורק את הפן הויזואלי, הוא לוקח את כל האלמנטים הפונקציונאליים והפרקטיים בחשבון גם ויוצר עיצוב המשלב את שני ההיבטים יחד.

 

סיוע בבחירת החומרים המתאימים – מעצב הפנים בעל ידע מקצועי רב וניסיון, שיסייע בידיכם להפגיש בין הפנטזיה שיש לכם בראש לפתרון פרקטי שבסופו של דבר ייבחר. פרקט בחדר הרחצה יכול להיות יפה מאוד, אבל לאורך זמן הוא יבוא במגע עם מים ויתבלה במהירות. לחללים רטובים מתאימים פתרונות עמידים יותר.  מעצב הפנים מעודכן תדיר בפתרונות חדשים, בחומרי גלם שיוצאים לשוק מדי שנה, בטכנולוגיות החדשות ובסגנונות העיצוב וביכולתו להתאים בדיוק בשבילכם את החומרים, הצבעים, הרהיטים והאקססוריז הנכונים. .

 

בחירת בעלי מקצוע אמינים ומחוייבים – מי לא מכיר את הסיפורים על קבלן שנעלם באמצע? חשמלאי שהשאיר אתכם עם חצי עבודה? אינסטלטור שלא סיים את התקנת הכלים הסניטריים כפי שסוכם? מעצב הפנים, העובד עם בעלי מקצוע קבועים שהוא סומך עליהם מקצועית ואישית אותם הכיר לאורך השנים והמחויבות שהם חשים כלפיו תניב לכם את השירות המקצועי לו את אתם זקוקים במהלך השיפוץ.

שקט נפשי – כל פרויקט שיפוץ, בכל היקף וסדר גודל מלווה בהרבה מאוד לחץ נפשי, אי שקט ולצערנו אף לעיתים מריבות בין בני המשפחה. מדובר באירוע בו מושקעים כספים רבים שנחסכו תקופה ארוכה ולא כל הרצונות והחלומות תמיד מסונכרנים עם המציאות והתקציב המוגבל. מעצב פנים טוב ידע בהסתמך על ניסיונו למצוא את העמק השווה ולגשר בין הרצונות של כולם ולייצג את האינטרסים של הלקוח מול כלל בעלי המקצוע והספקים השונים. את מפלס החרדה הטבעי מרגיע מעצב הפנים באמצעות תהליך עבודה מסודר, מתומחר ומתוכנן מראש, כך שלא תגלו שהשיפוץ גורר אתכם להרפתקאות פיננסיות שלא חשבתם להיכנס אליהן.

התוצאה הסופית – ההקפדה על הפרטים של מעצב הפנים, העין המקצועית שכלום לא נעלם מפניה, התהליך המחשבתי והרעיונות הייחודיים, השימוש בחומרים מתאימים לצד הניסיון המצטבר רב השנים שמעצב הפנים מביא עימו מייצר את הסביבה המושלמת לתוצאה תכנונית ועיצובית הרמונית, איכותית ופרקטית שתחזיק לאורך זמן ותגרום לכם הלקוחות להתגאות בתוצר הסופי ולתמורה נאותה לכסף הרב שהושקע.

רוצים להתעדכן בעוד סיבות? עקבו אחר הדף שלי בפייסבוק.

bottom of page